10037402-12107LF
Mfr.Part #
10037402-12107LF
Description
DDR2 240P FBD ASSY
Min Operating Temperature :
-55°C
Pitch :
2mm
Length :
148mm
Termination :
Solder
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Contacts :
240
Max Operating Temperature :
105°C
Insulation Resistance :
1MOhm
Voltage - Rated AC :
100V
Depth :
7.75mm
Contact Plating :
Contact Resistance :
30mOhm