10034542-10142LF
Mfr.Part #
10034542-10142LF
Description
CONN SKT DIMM 240POS PCB
Pitch :
2mm
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Voltage - Rated AC :
100V
Insulation Resistance :
1MOhm
Length - Tail :
3.7mm
Contact Resistance :
30mOhm
Gold
Insulation Material :
Height :
25.7mm
Straight
Mounting Feature :
Normal, Standard - Top
Factory Lead Time :
8 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
7.6mm
Max Operating Temperature :
105°C
Current Rating :
500mA