10034542-10132LF
Mfr.Part #
10034542-10132LF
Description
CONN SKT DIMM 240POS PCB
Height :
25.7mm
Max Operating Temperature :
105°C
MO-237
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current Rating :
500mA
Contact Plating :
Gold
Gender :
FEMALE
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Length - Tail :
3.7mm
Tray
Connector Style :
DIMM
Insulation Resistance :
1MOhm
Pitch :
1mm