10034542-10107LF
Mfr.Part #
10034542-10107LF
Description
CONN SKT DIMM 240POS PCB
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Current Rating :
500mA
Height :
25.7mm
Depth :
7.6mm
MO-237
Number of Rows :
2
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated AC :
100V
Pitch :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Insulation Resistance :
1MOhm
Insulation Material :
Straight
Contact Resistance :
30mOhm
Feature :
Board Guide, Latches
Mounting Feature :
Normal, Standard - Top
Length - Tail :
3.7mm