10033853-252TSLF
Mfr.Part #
10033853-252TSLF
Description
CONN SKT SODIMM 200POS SMD
Inline Module Sockets
Contact Finish :
Gold
Length :
72.2mm
Contact Plating :
Gold
Mounting Type :
Surface Mount, 30° Angle
Number of Rows :
2
Insulation Material :
Polymer
Pitch :
600μm
Connector Style :
SODIMM
Number of Positions :
200
Orientation :
RIGHT ANGLE
Termination :
Solder
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Gender :
FEMALE
Mount :
Surface Mount
Contact Finish Thickness :
11.8μin 0.30μm
Standards :
MO-274
Depth :
25.2mm