10033853-252FSLF
Mfr.Part #
10033853-252FSLF
Description
CONN SKT SODIMM 200POS SMD
Inline Module Sockets
Mount :
Surface Mount
Pitch :
600μm
Mounting Type :
Surface Mount, 30° Angle
Packaging :
Tray
Depth :
25.2mm
Voltage - Rated AC :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Insulation Material :
Polymer
Contact Plating :
Gold
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Contacts :
200
Mounting Feature :
Normal, Standard - Top
Length :
72.2mm
Number of Rows :
2
Published :
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Memory Type :
DDR2 SDRAM
Contact Finish Thickness :
Flash
Number of Positions :
200
Current Rating :
500mA