10029449-101TLF
Mfr.Part #
10029449-101TLF
Description
CONN RCPT 1.4 HDMI 19POS SMD R/A
Factory Lead Time :
9 Weeks
Insulation Resistance :
100MOhm
Current Rating (Amps) :
0.5A
Mounting Feature :
Horizontal
Depth :
9.9mm
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Max Voltage Rating (AC) :
40V
Contact Material :
Brass
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Solder
Voltage - Rated :
40V
Contact Plating :
Gold, Tin
Length :
16.2mm