10029449-101RLF
Mfr.Part #
10029449-101RLF
Description
CONN RCPT 1.4 HDMI 19POS SMD R/A
Stock
925
In Stock :
925
Contact Material :
Brass
Length :
16.2mm
Insulation Resistance :
100MOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating (Amps) :
0.5A
Max Operating Temperature :
85°C
Connector Type :
HDMI
Termination :
Solder
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Voltage Rating (AC) :
40V
Number of Positions :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Factory Lead Time :
7 Weeks
Mounting Feature :
Horizontal
Mating Cycles :
10000
Voltage - Rated :
40V
Depth :
9.9mm