10029449-002RLF
Mfr.Part #
10029449-002RLF
Description
CONN RCPT 1.4 HDMI 19POS SMD R/A
USB, DVI, HDMI Connector Assemblies
Published :
Black
Shell/Shielding Material :
Steel
Color :
Max Voltage Rating (AC) :
40V
Contact Material :
Copper
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
16.2mm
Voltage - Rated :
40V
Current Rating (Amps) :
0.5A
Mounting Feature :
Flange, Horizontal
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
9.9mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Insulation Resistance :
100MOhm
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Number of Positions :
Contact Finish :
Gold, GXT™
Contact Plating :
500μm
Number of Terminations :
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle; Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C