1002292F0-AA10L0100
Mfr.Part #
1002292F0-AA10L0100
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
ANTENNA ASSY, PENTA 100
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Antennas
Number of Bands :
2
Gain :
1.2dBi, 5dBi
Termination :
U.FL
Package :
Box
Power - Max :
2 W
Series :
Mounting Type :
Adhesive
Applications :
Cellular, LTE-M, NB-IoT, loRa, SigFox
Product Status :
Active
Antenna Type :
PCB Trace
Ingress Protection :
Features :
Cable - 100mm
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
VSWR :
2.8, 3
Height (Max) :
0.008" (0.20mm)
RF Family/Standard :
Cellular
Return Loss :
Subcategory :
Antennas
Frequency (Center/Band) :
796MHz, 2.2GHz
Frequency Range :
698MHz ~ 894MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
KYOCERA AVX 1002292F0-AA10L0100
2 Bands PCB Trace UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz) Adhesive U.FL 796MHz, 2.2GHz 1.2dBi, 5dBi 0.008" (0.20mm) Cellular, LTE-M, NB-IoT, loRa, SigFox