1002289F0-AA10L0150
Mfr.Part #
1002289F0-AA10L0150
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
ANTENNA ASSY, PENLT F0 150
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Antennas
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Number of Bands :
2
Features :
Cable - 150mm
Product Status :
Active
Frequency Range :
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
Termination :
U.FL
RF Family/Standard :
Cellular
Frequency (Center/Band) :
829MHz, 2.2GHz
VSWR :
2.5
Gain :
2.9dBi, 4.3dBi
Ingress Protection :
Return Loss :
Antenna Type :
PCB Trace
Package :
Box
Power - Max :
2 W
Subcategory :
Antennas
Series :
Mounting Type :
Adhesive
Height (Max) :
0.008" (0.20mm)
Applications :
Cellular, LTE-M, NB-IoT, loRa, SigFox
KYOCERA AVX 1002289F0-AA10L0150
2 Bands PCB Trace UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz) Adhesive U.FL 829MHz, 2.2GHz 2.9dBi, 4.3dBi 0.008" (0.20mm) Cellular, LTE-M, NB-IoT, loRa, SigFox