10022898-M001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10022898-M001
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CONN RECEPT
Manufacturer :
Product Category :
Hard Metric, Standard
Series :
RN73R
Tolerance :
±1%
Features :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Ratings :
AEC-Q200
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Failure Rate :
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
10.1 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W