100200-4Y50-2
Mfr.Part #
100200-4Y50-2
Description
RF ATTENUATOR 50OHM 2SMD
Attenuators
Power Rating :
5W
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Length :
5.08mm
Depth :
2.54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Silver
Composition :
Thick Film
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Additional Feature :
OPERATING FREQUENCY: 3GHZ
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
5 Weeks
Rated Temperature :
100°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Surface Mount :
yes
Frequency Range :
0Hz~3GHz
Impedance :
50Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Packing Method :
TR
Resistance :
50Ohm
Tolerance :
2%
Datasheets
100200-4Y50-2
0Hz~3GHz 2-SMD, No Lead Tape & Reel (TR) 50Ohm