1001932PT-AA10L0150
Mfr.Part #
1001932PT-AA10L0150
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
ANTENNA ASSY WLAN T 150
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Antennas
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee?
Product Status :
Active
Package :
Box
Features :
Cable - 150mm
Series :
Number of Bands :
2
Return Loss :
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz, 5GHz
Antenna Type :
PCB Trace
Ingress Protection :
Mounting Type :
Adhesive
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Height (Max) :
0.063" (1.60mm)
Termination :
U.FL
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.585GHz, 5.15GHz ~ 5.825GHz
Power - Max :
500 mW
Gain :
2.5dBi, 4.4dBi
VSWR :
2
RF Family/Standard :
802.15.4, Bluetooth, WiFi
KYOCERA AVX 1001932PT-AA10L0150
2 Bands PCB Trace UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) Adhesive U.FL 2.4GHz, 5GHz 2.5dBi, 4.4dBi 0.063" (1.60mm) Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee?