10018784-11203TLF
Mfr.Part #
10018784-11203TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Edgeboard Connectors
Gender :
FEMALE
Voltage - Rated AC :
300V
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Width :
7.4mm
Termination :
Solder, Staggered
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Contacts :
164
Length :
89mm
Max Operating Temperature :
85°C
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Number of Positions :
164
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Board Thickness :
1.56mm
Pitch :
0.039 1.00mm
Current Rating :
1.1A