10018784-10200TLF
Mfr.Part #
10018784-10200TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Edgeboard Connectors
Flammability Rating :
UL94 V-0
Voltage - Rated AC :
300V
Contact Finish Thickness :
Flash
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Gold
Published :
Length :
25mm
Width :
7.4mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
Solder, Staggered
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Gender :
FEMALE
Voltage - Rated :
300V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Board Thickness :
1.56mm
Height :
11.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating :
1.1A
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Contact Resistance :
40mOhm
Number of Positions :
36
Pitch :
0.039 1.00mm