100-100RW-S
Mfr.Part #
100-100RW-S
Manufacturer
Anaren Wireless / TTM Technologies
Description
RF ATTENUATOR 100OHM
Manufacturer :
Product Category :
Attenuators
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
100W
Tolerance :
5%
Resistance :
100Ohm
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
OPERATING FREQUENCY: 3GHZ
Operating Temperature (Max) :
150°C
Impedance :
100Ohm
ECCN Code :
5A991.B.2
Power (Watts) :
100W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tray
Number of Terminations :
2
Rated Temperature :
100°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Frequency Range :
0Hz~3GHz
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
Flat
Packing Method :
TR
Datasheets
100-100RW-S
0Hz~3GHz Tray 100Ohm