0925R-473J
Mfr.Part #
0925R-473J
Description
FIXED IND 47UH 69MA 9.3 OHM TH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
44
Current Rating :
69mA
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Diameter :
2.41mm
HTS Code :
Test Frequency :
2.5MHz
Q Factor :
44
JESD-609 Code :
e3
Series :
0925R
DC Resistance (DCR) :
9.3Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
44 @ 2.5MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
Inductance :
47μH
Max DC Current :
69mA
Datasheets
0925R-473J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD