0925-391H
Mfr.Part #
0925-391H
Description
FIXED IND 390NH 485MA 190MOHM TH
Test Frequency :
25MHz
Series :
Tolerance :
±3%
Inductance :
390nH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
42
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Q @ Freq :
42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant :
230MHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Current Rating :
485mA
Max DC Current :
485mA
Diameter :
2.41mm
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
Q Factor :
42
Datasheets
0925-391H
0925-391H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD