0925-223H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0925-223H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 96MA 4.9 OHM TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 14 INCH
Series :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
6 Weeks
Q @ Freq :
40 @ 2.5MHz
Material - Core :
Iron
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.41mm
Q Factor :
40
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
HTS Code :
Tolerance :
±3%
Inductor Application :
RF INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
4.9Ohm Max
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Inductance :
22μH
Test Frequency :
2.5MHz
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Shape :
Wire
Current Rating :
96mA
Frequency - Self Resonant :
24MHz
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Molded
Published :
JESD-609 Code :
e0
Max DC Current :
96mA
Lead Length :
38.1mm
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Datasheets
0925-223H
0925-223H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD