0830CDMCCDS-6R8MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0830CDMCCDS-6R8MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.8UH 6A 43 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation :
6.3A
DC Resistance (DCR) :
43mOhm Max
Current Rating (Amps) :
6A
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Molded
Shielding :
Shielded
Inductance :
6.8μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
0830CDMCC/DS
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Metal
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.319Lx0.307W 8.10mmx7.80mm
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
0830CDMCCDS-6R8MC
Sumida Corporation 0830CDMCCDS-6R8MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD