0819R-22G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0819R-22G
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 820NH 465MA 220MOHM TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Lead Length :
38.1mm
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Axial
Packing Method :
TR
Diameter :
1.98mm
Type :
Molded
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
JESD-609 Code :
e3
Shielding :
No
Terminal Finish :
Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
6 Weeks
Inductance :
820nH
Radiation Hardening :
No
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Series :
0819R
Current Rating :
465mA
Test Frequency :
25MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Mounting Type :
Through Hole
Q Factor :
40
Construction :
Cylindrical
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Max DC Current :
465mA
Frequency - Self Resonant :
200MHz
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.078Diax0.200L 1.98mmx5.08mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Iron
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Datasheets
0819R-22G
0819R-22G datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD