0805Y6300470KCT
Mfr.Part #
0805Y6300470KCT
Description
CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y6300470KCT
Knowles Syfer 0805Y6300470KCT
FlexiCap™ 47pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y6300470KCT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0805Y6300470KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm