0805Y6300330KCT
Mfr.Part #
0805Y6300330KCT
Description
CAP CER 33PF 630V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y6300330KCT
Knowles Syfer 0805Y6300330KCT
FlexiCap™ 33pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y6300330KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
0805Y6300330KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm