0805Y6300182JXR
Mfr.Part #
0805Y6300182JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 1800PF 630V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
630V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1800pF
Datasheets
0805Y6300182JXR
Knowles Syfer 0805Y6300182JXR
FlexiCap™ 1800pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y6300182JXR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
0805Y6300182JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm