0805Y6300181JXR
Mfr.Part #
0805Y6300181JXR
Description
CAP CER 180PF 630V X7R 0805
Capacitance :
180pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805Y6300181JXR
Knowles Syfer 0805Y6300181JXR
FlexiCap™ 180pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y6300181JXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y6300181JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm