0805Y6300150KCT
Mfr.Part #
0805Y6300150KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 15PF 630V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
15pF
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
630V
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Series :
FlexiCap™
Datasheets
0805Y6300150KCT
Knowles Syfer 0805Y6300150KCT
FlexiCap™ 15pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y6300150KCT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0805Y6300150KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm