0805Y6300122KXT
Mfr.Part #
0805Y6300122KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 1200PF 630V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Series :
FlexiCap™
0805 (2012 Metric)
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y6300122KXT
Knowles Syfer 0805Y6300122KXT
FlexiCap™ 1200pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y6300122KXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
0805Y6300122KXT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm