0805Y5000681JDT
Mfr.Part #
0805Y5000681JDT
Description
CAP CER 680PF 500V X7R 0805
Voltage - Rated :
500V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
680pF
Datasheets
0805Y5000681JDT
Knowles Syfer 0805Y5000681JDT
FlexiCap™ 680pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000681JDT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y5000681JDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm