0805Y5000470JCR
Mfr.Part #
0805Y5000470JCR
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
47pF
Feature :
Soft Termination
Datasheets
0805Y5000470JCR
Knowles Syfer 0805Y5000470JCR
FlexiCap™ 47pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000470JCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y5000470JCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm