0805Y5000470GCR
Mfr.Part #
0805Y5000470GCR
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
47pF
Datasheets
0805Y5000470GCR
Knowles Syfer 0805Y5000470GCR
FlexiCap™ 47pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000470GCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y5000470GCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm