0805Y5000392JDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y5000392JDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 500V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
3900pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y5000392JDT
Knowles Syfer 0805Y5000392JDT
FlexiCap™ 3900pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000392JDT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y5000392JDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm