0805Y5000390KQT
Mfr.Part #
0805Y5000390KQT
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 0805
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805Y5000390KQT
Knowles Syfer 0805Y5000390KQT
FlexiCap™ 39pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000390KQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y5000390KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm