0805Y5000390GFR
Mfr.Part #
0805Y5000390GFR
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±2%
Datasheets
0805Y5000390GFR
Knowles Syfer 0805Y5000390GFR
FlexiCap™ 39pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000390GFR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y5000390GFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm