0805Y5000390GAR
Mfr.Part #
0805Y5000390GAR
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y5000390GAR
Knowles Syfer 0805Y5000390GAR
FlexiCap™ 39pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000390GAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y5000390GAR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm