0805Y5000332MXR
Mfr.Part #
0805Y5000332MXR
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 0805
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y5000332MXR
Knowles Syfer 0805Y5000332MXR
FlexiCap™ 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000332MXR Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
0805Y5000332MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm