0805Y5000330JCR
Mfr.Part #
0805Y5000330JCR
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 0805
Capacitance :
33pF
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805Y5000330JCR
Knowles Syfer 0805Y5000330JCR
FlexiCap™ 33pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000330JCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y5000330JCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm