0805Y5000270FFT
Mfr.Part #
0805Y5000270FFT
Description
CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
27pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
0805Y5000270FFT
Knowles Syfer 0805Y5000270FFT
FlexiCap™ 27pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000270FFT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y5000270FFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm