0805Y5000220KCT
Mfr.Part #
0805Y5000220KCT
Description
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Capacitance :
22pF
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y5000220KCT
Knowles Syfer 0805Y5000220KCT
FlexiCap™ 22pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000220KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y5000220KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm