0805Y5000180FCR
Mfr.Part #
0805Y5000180FCR
Description
CAP CER 18PF 500V C0G/NP0 0805
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
18pF
Datasheets
0805Y5000180FCR
Knowles Syfer 0805Y5000180FCR
FlexiCap™ 18pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000180FCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y5000180FCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm