0805Y5000150KCR
Mfr.Part #
0805Y5000150KCR
Description
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y5000150KCR
Knowles Syfer 0805Y5000150KCR
FlexiCap™ 15pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000150KCR Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0805Y5000150KCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm