0805Y5000103KST
Mfr.Part #
0805Y5000103KST
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
10000pF
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
0805Y5000103KST
Knowles Syfer 0805Y5000103KST
FlexiCap™ 10000pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)