0805Y5000102KER
Mfr.Part #
0805Y5000102KER
Description
CAP CER 1000PF 500V X7R 0805
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
9 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y5000102KER
Knowles Syfer 0805Y5000102KER
FlexiCap™ 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000102KER Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0805Y5000102KER Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm