0805Y300P200CQT
Mfr.Part #
0805Y300P200CQT
Description
CAP CER 0.2PF 300V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
300V
Capacitance :
0.2pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y300P200CQT
Knowles Syfer 0805Y300P200CQT
FlexiCap™ 0.2pF 300V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y300P200CQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y300P200CQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm