0805Y3004P30DQT
Mfr.Part #
0805Y3004P30DQT
Description
CAP CER 4.3PF 300V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
300V
Capacitance :
4.3pF
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805Y3004P30DQT
Knowles Syfer 0805Y3004P30DQT
FlexiCap™ 4.3pF 300V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y3004P30DQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y3004P30DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm