0805Y3000430JQT
Mfr.Part #
0805Y3000430JQT
Description
CAP CER 43PF 300V C0G/NP0 0805
Capacitance :
43pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
0805Y3000430JQT
Knowles Syfer 0805Y3000430JQT
FlexiCap™ 43pF 300V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y3000430JQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y3000430JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm