0805Y3000430GQT
Mfr.Part #
0805Y3000430GQT
Description
CAP CER 43PF 300V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
43pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y3000430GQT
Knowles Syfer 0805Y3000430GQT
FlexiCap™ 43pF 300V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y3000430GQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y3000430GQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm