0805Y3000300JQT
Mfr.Part #
0805Y3000300JQT
Description
CAP CER 30PF 300V C0G/NP0 0805
Capacitance :
30pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
0805Y3000300JQT
Knowles Syfer 0805Y3000300JQT
FlexiCap™ 30pF 300V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y3000300JQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0805Y3000300JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm