0805Y3000240JQT
Mfr.Part #
0805Y3000240JQT
Description
CAP CER 24PF 300V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
300V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
24pF
Datasheets
0805Y3000240JQT
Knowles Syfer 0805Y3000240JQT
FlexiCap™ 24pF 300V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y3000240JQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y3000240JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm