0805Y3000180KQT
Mfr.Part #
0805Y3000180KQT
Description
CAP CER 18PF 300V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
18pF
Datasheets
0805Y3000180KQT
Knowles Syfer 0805Y3000180KQT
FlexiCap™ 18pF 300V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y3000180KQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0805Y3000180KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm